Eseménynaptár

2021. augusztus 3. 8h  Tankönyvek szállítása
augusztus 23. 9h (hétfő) Tantestületi alakuló értekezlet
augusztus 23. 11h Vezetőségi megbeszélés KKI, HE, KE, TZS, TGI
augusztus 24. 9 óra Munkaközösségi megbeszélés (alsó, felső)
augusztus 26. Javítóvizsgák
augusztus 26. 17 óra Elsős szülői értekezlet 1.a
augusztus 31. 9h Nyitó értekezlet
augusztus  ? Belvárosi értekezlet (helyszín: ? )
augusztus ? Baleset- és tűzvédelmi oktatás
augusztus 30. 17h Elsős szülői értekezlet 1.b, 2.b
augusztus 31. 17h Alsós szülői értekezlet 2.a, 3.a
szeptember 1. 7:50 Ünnepélyes tanévnyitó  1. és 5. évfolyam
Szervező: 4. évfolyam Tóth Emese, Füleki Anita
szeptember 1. (szerda). Első tanítási nap
szeptember 6-10. 16.30h  Alsós szülői értekezlet 2.b, 3.b, 4.a , 4.b
szeptember 8. 17h Felsős szülői értekezlet 5-8. évfolyam
szeptember 15. 17h SZMK értekezlet
szeptember 20- október 11. Pályaválasztási kompetenciák vizsgálata (mérés)
szeptember 22-23. Papírgyűjtés
 Szervező: DÖK
szerpember 23. 16 h Alsós, felsős munkaközösségi megbeszélés
szeptember 23. 16.30h Tantestületi megbeszélés
szeptember 24. Óvodás rajzverseny meghirdetése
 Felelős: Erős Lívia, Füleki Anita 
szeptember 24. Magyar Diáksport Napja (szervező: Kovács Szilvia)
szeptember 27 - október -1. Kecskemét projekt
 Szervező: Gyöngyös Natália
október 1. Kutyás képzés (Kutyával Egy Mosolyért Alapítvány)
október 6. Megemlékezés az Aradi Vértanúkra (felső)-emlékműnél
 Szervező: 6. évfolyam; Gyöngyös Natália, Keskeny Erika
október 6. Részvétel a városi ünnepélyen
 Szervező: Gyöngyös Natália, Keskeny Erika
október 15. Elsősök alapkészség felmérésének értékelése
 Szervező: Kovácsné Kovács Klára,
október 9. Részvétel a Sakkfesztiválon (Budapest)
 Szervező: Füleki Anita
október 11-15. Bűnmegelőzési hét
 Szervező: Betlehemi Tünde; iskola rendőre
október 14. 16 óra Alsós, felsős munkaközösségi megbeszélés
október 14. 16.30 Tantestületi megbeszélés 
október 20. A középfokú iskolák nyilvánosságra hozzák a honlapjukon a felvételi tájékoztatójukat.
október 20. Mesemondó verseny - alsó GBR, BM
október 21. Atlétika verseny felsősöknek (felsős testnevelők)
  Fogorvos (alsó)
  Fogorvos (felső)
október 21. (csütörtök) Október 23-i ünnepély
 Szervezők: 8. évfolyam
október Pályaválasztási szülői értekezlet
 Szervező: nyolcadikosok osztályfőnökei
október 22. (péntek) Pályaorientációs nap (tanítás nélküli munkanap)
Felelős: osztályfőnökök
október 23. Részvétel a városi ünnepélyen: 8. évfolyam
október 23 – november 1. Őszi szünet
  utolsó tanítási nap: október 22. (péntek)
  első tanítási nap: november 2. (kedd)
november 4. 16 óra Alsós,felsős munkaközösségi megbeszélés
november 5. Fejlesztésre szoruló elsősök számának jelentése (OH)
 felelős: Kovácsné Kovács Klára
november 5. Óvodás rajzverseny alkotások beérkezése
november 9. Nyílt nap elsősök óvónőinek
 Szervezők: elsős tanítók 
november 10. Nyílt nap elsősök szüleinek
 szervezők: elsős tanítók
november 12. Tanítás nélküli munkanap (péntek) Belső szakmai képzés
november 12. Negyedévi tájékoztató (figyelmeztetések, dicséretek)
november 16. A Hivatal közzéteszi a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumi írásbeli felvételit szervező gimnáziumok, továbbá a nyolcadik évfolyamosok számára írásbeli felvételit szervező középfokú intézmények jegyzékét
november 17. Szülői értekezlet, fogadóóra (online)
november 18. Rajzverseny eredményhirdetése óvodásoknak
 Szervezők: Erős Lívia, Füleki Anita leendő elsős tanítók
november 25. 17h Iskolakóstolgató leendő elsősöknek
november 29. 14 h (hétfő)  Zrínyi matematika verseny iskolai forduló
december 2 Nyílt óra a leendő elsősök szüleinek
 Szervezők: leendő elsős tanítók
december 3. A tanulók jelentkezése a központi írásbeli felvételi vizsgára.
december 6. Mikulás ünnepély
 Szervező: DÖK, 5. évfolyam Frecskáné Gudricza Ágota, Hévizi Erzsébet
december 6-10. Helyesírási verseny (felső)
 Szervezők: magyar tanárok
december 6-10. Idegen nyelvi szövegértő verseny (felső)
 Szervezők: nyelvszakos pedagógusok
december 9. 16.00 Alsós,felsős munkaközösségi megbeszélés
december 9. 16.30 Tantestületi megbeszélés
december 10. Az Arany János Tehetséggondozó Programra történő pályázatok benyújtása
december 11. (szombat)  Munkanap (december 24. csütörtök helyett) 
december 16. Kodály születésnapja - részvétel a városi ünnepélyen
 Szervező: Hévizi Erzsébet 
december 21. Karácsonyi ünnepély
 Szervező: 3.a, 3.b 
Karácsonyi ebéd a tantestületnek
december 22 - január 3. Téli szünet
  utolsó tanítási nap: december 21. (kedd)
  első tanítási nap: január 4. (kedd)
2022. január 3. Tanítás nélküli munkanap (hétfő)
január 20. csütörtök 16:30 Munkaközössági értekezlet
január 21. péntek) Első félév vége
január 21. Magyar Kultúra Napja
 Szervező: Csány Endre
január 22. 10.00 Központi írásbeli felvételi
január 24. Osztályozó konferencia (felső)
január 27. 15h Félévi értekezlet 
január 27. 17h SZMK értekezlet
január 27. 1-2. óra Nyíli óra leendő elsősök szüleinek
január 27. 14.00 Pótló központi írásbeli felvételi
január 29. Félévi értesítők kiosztása
február 2. 17h Szülői értekezlet (alsó)
február 10. (csütörtök) 8h Mozgásterápia bemutató óra
 Szervező: Kovácsné Kovács Klára
február 7. Az egységes írásbelit szervező középfokú intézmények értesítik az írásbeli eredményéről a tanulókat.
február 9. 17h Szülői értekezlet (felső)
február 10. 17.30 h  Online szülői fórum leendő elsősök szüleinek
február 11. Farsang (alsós, osztályonként)
 Szervezők: alsós nevelők
február 18. Farsang (felső, egyben) Szervező: DÖK, osztályfőnökök
február 19. Az általános iskola továbbítja a tanulói jelentkezési lapokat a középfokú iskoláknak, a tanulói adatlapok első példányát pedig a Felvételi Központnak.
február 21. Tanítás nélküli munkanap Síszünet (hétfő)
február 22. Tanítás nélküli munkanap Síszünet (kedd)
február 23-március 12. Szóbeli meghallgatások az általános felvételi eljárás keretében
március 10. (csütörtök) Húzz tornacipőt! Sportnap óvodásoknak (amennyiben lehetséges)
 Szervező: testnevelők, leendő elsős tanítók
március 3. 16 Cs Alsós, felsős munkaközösség megbeszélése
március 3. 16.30 Tantestületi megbeszélés 
március 8-12. Helyesírási verseny (felsős mcs.)
március 7- 11. Pénzügyi és vállalkozói témahét
március 11. Március 15-i ünnepély
 Szervező: 7. évfolyam Kovács Szilvia, Rendek Regina
március 14. (hétfő) Ledolgozott munkanap (március 26. szombat)
március 15. (kedd) Részvétel a városi ünnepélyen
 Szervező: 4. évfolyam 
március 16. A középfokú iskola eddig az időpontig nyilvánosságra hozza az ideiglenes felvételi jegyzéket.
március 16-18. Iskolai alsós helyesíró verseny
 Szervező: alsós munkaközösség
március 16. 17h ? Szülői fórum leendő elsősök szüleinek (online?)
 Szervező: Leendő elsős tanítók
március 22. (kedd) Víz napja
március 26. (szombat)  Munkanap (március 14. hétfő helyett) 
március 23. Módosító tanulói adatlapok továbbküldése a Felvételi Központba
március 24. Szülői Fórum leendő elsősök szüleinek
 Szervező: Leendő elsős tanítók
március 25. Háromnegyed évi tájékoztató
március 30. Fogadóóra
április 4-8. Digitális témahét
április 7. 16h Alsós, felsős munkaközösség megbeszélése
április 7. 16.30h Tantestületi megbeszélés
április 6. Alsós szavalóverseny
 Szervezők: Karajosné Kolozsi Ibolya, Bodnár Mária
április 11. Költészet Napja, interaktív program
 Szervező: 
április 11-13. MI-hét (Magyar Ilona élete, híre diákjaink, költészet napja, sportnap)
 szervezők: munkaközösség-vezetők, Papp Mária)
április 14-április 19. Tavaszi szünet
  utolsó tanítási nap: április 13. (szerda)
  első tanítási nap: április 20 (szerda)
április 21-22. Leendő elsősök beiratkozása
április ? Papírgyűjtés
 Szervező: DÖK
április 25-29. Fenntarthatósági Témahét (ONI, NB; GYN, BT)
április 18-22. Nyílt napok 1-8. évfolyam
április 22. Föld Napja
 Részvétel a városi rendezvényeken
április 26. v. 28. Városi nyelvhelyességi verseny (5-8.. osztályosoknak)
Szervező: Beke Anikó, Erdősiné Lugosi Ágnes, Hévizi erzsébet, Bognárné pogány Anita, Csány Endre
Városi nyelvhelyességi verseny (3-4. évf.)
Szervező: Takács Sándorné, Olajosné Nagy Ildikó
április 29. A felvételt hirdető középfokú iskolák megküldik a felvételről vagy az elutasításról szóló értesítést a jelentkezőknek és az általános iskoláknak.
május 2 - 6. Szülői értekezlet (az of. által kijelölt időpontban)
 
május 5. 16h Alsós, felsős munkaközösség megbeszélése
május 5. 16.30 Tantestületi megbeszélés
május 4-17. Országos mérések 8. évfolyam
1. nap: idegen nyelvi szövegértés mérés
2. nap:matematika, szövegértés és természetismereti mérés digitális formában
 Szervező: Tóthné Gondi Ildikó
május 18-31. Országos mérések a 6. évfolyamon:
1. nap: idegen nyelvi szövegértés mérés
2. nap:matematika, szövegértés és természetismereti mérés digitális formában
 Szervező: Tóthné Gondi Ildikó
június ? „Kutyázz velünk!” Belvárosi program
 Szervezők: Antalné Erős Lívia, Szénási-Mata Ágnes ?
június 3. (péntek) Nemzeti Összetartozás Napja
 Szervező: Kovácsné Kovács Klára
június 10. v 13. 16h Bankett
 Szervező: 8. évfolyam osztályfőnökei
június 14. Bolond ballagás
június 14. DÖK Nap (tanítás nélküli munkanap)
június 15 NETFIT eredmények feltöltésének határideje
június 15. Utolsó tanítási nap
június 17. 18 h (péntek) Ballagás
 Szervezők: Kovács Szilvia, Rendek Regina
június 20-tól Tanévzáró ünnepély (folyamatosan?)
 Szervező: osztályfőnökök
június 27-29. Leendő elsősök mozgásterápiás felmérése
június 30. Tanévzáró értekezlet
július 1. Tantestületi kirándulás